Lergods Birgit Norén

Lergods Birgit Norén
Lergods Birgit Norén
Lergods Birgit Norén
Lergods Birgit Norén
Lergods Birgit Norén
Lergods Birgit Norén

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, SKÅLAR, 9 st, 18/1900-tal, delvis glaserat lergods, fatets diameter 34 cm, skålarnas höjd 5-11, diameter 16-33 cm

Glasyrbortfall, nagg

343320

2015-11-18