Fajansfat Holland

Fajansfat Holland
Fajansfat Holland
Fajansfat Holland
Fajansfat Holland

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, fajans, 1700/1800-tal, troligen Delft Holland, dekor i underglasyr blått, diameter 23 cm

Kantnagg, glsayrbortfall

343380

2015-11-19