Johnson Bros matservis
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHNSON BROS, matservis 105 dlr, England, flintgods med transferdekor av blommor, bestående av: 38 mattallrikar, 25 djupa tallrikar, 13 tallrikar, 15 olika, mindre assietter, 2 soppterriner, 2 mindre terriner (1 utan lock), såssnipa, tillbringare samt 8 uppläggningsfat i olika storlekar
Bruksslitage, repor, en del nagg
343389
2015-11-19