Skrin spegel gravyrer Birgit Norén

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKRIN, med snedställt lock, 1800-tal, ek, höjd ca 17, 21x19, SPEGEL, 1800-tal, förgylld, ca 33x25, GRAVYRER, 2 st, 1800-tal, figurscener "Prins Edmund Järnhand och Algithe" resp "Henric II och Rosamunde", 26,5x33 cm

Foliering med skador, förgyllnin med bortfall, krön med skador

343440

2015-11-18