Blekingestakar från Forsby herrgård
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANDELABRAR för två ljus, 1 par, s.k. Blekingestake, 1800-tal, mässing, med punsad dekor, höjd 28 cm, LJUSSTAKE, 1800-tal, barockstil, mässing, höjd 21 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Kalmar län
Smärre lagningar
343456
2015-11-20