Blekingestakar från Forsby herrgård

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANDELABRAR för två ljus, 1 par, s.k. Blekingestake, 1800-tal, mässing, med punsad dekor, höjd 28 cm, LJUSSTAKE, 1800-tal, barockstil, mässing, höjd 21 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Kalmar län

Smärre lagningar

343456

2015-11-20