Plakett drottning Lovisa från Forsby herrgård
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PLAKETT, 1800-talets andra hälft, porträtt föreställande drottning Lovisa, märkt Lea Ahlborn Gustafsberg, parian, diameter 16 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Kalmar län
343463
2015-11-20