Plakett drottning Lovisa från Forsby herrgård

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PLAKETT, 1800-talets andra hälft, porträtt föreställande drottning Lovisa, märkt Lea Ahlborn Gustafsberg, parian, diameter 16 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Kalmar län

343463

2015-11-20