Dekorativa allmogeföremål Birgit Norén
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ASKAR, med lock, 2 st, SVEPASKAR, 2 st, BURK, med lock, SKRIN, 2 st, BOLLE, 1800-tal, mestadels bemålade, svepaskarnas längd ca 12-17 cm
Smärre skador, en svepask med skada, ett skrin saknar två mindre delar
343516
2015-11-18