Dekorativa allmogeföremål Birgit Norén

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

ASKAR, med lock, 2 st, SVEPASKAR, 2 st, BURK, med lock, SKRIN, 2 st, BOLLE, 1800-tal, mestadels bemålade, svepaskarnas längd ca 12-17 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre skador, en svepask med skada, ett skrin saknar två mindre delar

343516

2015-11-18