Taklampa

Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WERNER SCHOU, taklampa, Coronell Electro A/S, Danmark, 1900-talets andra hälft, koppar samt svartlackerad, klotformade infällda glasformationer i den svartlackerade plåten, höjd ca 37 cm

Skador, slitage, delar till lampfäste saknas

343518

2015-11-20