Ester Almqvist, akvarell och kol
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ESTER ALMQVIST (1869-1934): I snösmältningen, akvarell och kol på papper, 46x58,5 cm, otydligt signerad.
.
Utställd: The Swedish Vision - Landscape and figurative painting 1885-1920, Moser & Klang, Stockholm / Shepherd Gallery, New York, hösten 1985, katalognr 14
343535
2015-11-30