Karmstolar Josef Frank

Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank
Karmstolar Josef Frank

Klubbat för:

13 500 SEK

10 000 SEK

JOSEF FRANK, karmstolar, 1 par, Svenskt Tenn, modellnummer 652, massiv mahogny, etikettmärkt Josef Frank SVENSKT TENN, frå klädsel, sitthöjd ca 45, höjd 106 cm
HISTORIK: Modellen formgavs 1936 och visades på Golden Gate-utställningen i San Francisco 1939.
Skador: Slitage, fläckar

Slitage

343570

2015-11-18