Armring medaljong brosch äldre granater

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ARMRING, MEDALJONG/HÄNGE, BROSCH, fasettslipade äldre granater, oädel metall, 1800-talets senare del

Armring med omfattande skador och tennlödningar och delar saknas samt även granater, brosch omarbetad/senare broschfäste, medaljongens baksida spräckt och nålfäste skadat

343593

2015-11-18