Christian Eriksson skulptur

Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CHRISTIAN ERIKSSON (1858-1935), Sameförfattaren Johan Thuuri, patinerad gips, signerad Chr. Er. höjd ca 45 cm
LITTERATUR: Helge Kjellin: Christian Eriksson, SAK 1953, sidan 210ff

Slitage, färgbortfall

343931

2015-12-10