Taburett sengustaviansk
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TABURETT, sengustaviansk, omkring 1800, delvis bronserad och skuren dekor, lejontassar, sitthöjd ca 43 cm
Enligt påskrift: Tidö slott Axel Oxenstjärna Von Schinkel
Renoverad, kompletterad, skador, senare bronsering, slitage
343935
2015-11-21