Hans Bellmer gravyr
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS BELLMER (1902-1975) efter, Fire in Marseille, 1971, kopparstick och torrnål utförd av Cécile Reims efter tecknad förlaga av Bellmer 1939, signerad av Bellmer i blyerts, numrerad 76/100, tryckt på tegelröttfärgat Richard de Bas papper, Edition Magaglio, Paris, 28,2x40 cm, bladstorlek 79x58 cm, oramad
LITTERATUR: Flahutez 97
Mjukt vertikalt hanteringsveck
344070
2015-11-22