Roberto Matta tre färgetsningar
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002), Tre färgetsningar ur sviten Droites Liberees (av ursprungligen 14), 1971, signerade och numrerade Matta 24/100, 96/100, 22x16 cm, bladstorlek 43,5x31,5 cm, oramade
LITTERATUR, Sabatier 274, 276, 283
344076
2015-11-22