Skål silver Kjernås

Skål silver Kjernås
Skål silver Kjernås
Skål silver Kjernås
Skål silver Kjernås
Skål silver Kjernås
Skål silver Kjernås

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, på fot, silver, Carl Andreas Kjernås, Göteborg, otydlig årsstämpel, fot med dekor av pärlbård, invändigt förgylld, med glasinsats, dekor av gallerkant, höjd ca 11, diameter 13,5 cm, vikt exkl. glasinsats 180 g

Insatsen med nagg

344416

2015-11-23