Kinesisk snusflaska

Kinesisk snusflaska
Kinesisk snusflaska
Kinesisk snusflaska
Kinesisk snusflaska
Kinesisk snusflaska
Kinesisk snusflaska
Kinesisk snusflaska
Kinesisk snusflaska

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SNUSFLASKA, porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor i famille rose med motiv av hästar, bär Qianlongs märke, höjd ca 7,5 cm

Nagg vid mynning, slitage

344452

2015-11-25