Fat lergods
2015-11-24
344570
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, omkring 1900, lergods, delvis glaserade, dekor i vitt och grönt, diameter ca 24-36 cm
Slitage, smärre nagg, bär tuschmärken undertill