Skål med fat Orrefors Gate

Skål med fat Orrefors Gate
Skål med fat Orrefors Gate
Skål med fat Orrefors Gate
Skål med fat Orrefors Gate
Skål med fat Orrefors Gate
Skål med fat Orrefors Gate

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIMON GATE, skål med fat, Orrefors, graverad dekor av kvinnofigurer med slöjor, signerad Orrefors Gate 109.24. EW, höjd 12, längd 21x16 cm

Lagat fat o med sprickor, skålen med mindre nagg, tuschrester

344581

2015-11-24