BOK, Konkret Realism, Baertling Jacobsen Mortensen
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOK, Konkret Realism, Baertling, Jacobsen, Mortensen, Åke Nyblom & Co Boktryckeri AB, Stockholm, 1956.Kat. nr 219. Utställningskatalog från Liljevalchs konsthall i Stockholm mars - april 1956. Innehåller sex original serigrafier, två av varje konstnär. Tryckt i 2700 exemplar
Ryggen med slitage/skador, veck
344602
2015-11-24