BOK, Konkret Realism, Baertling Jacobsen Mortensen

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOK, Konkret Realism, Baertling, Jacobsen, Mortensen, Åke Nyblom & Co Boktryckeri AB, Stockholm, 1956.Kat. nr 219. Utställningskatalog från Liljevalchs konsthall i Stockholm mars - april 1956. Innehåller sex original serigrafier, två av varje konstnär. Tryckt i 2700 exemplar

Ryggen med slitage/skador, veck

344602

2015-11-24