Bord design Carl Axel Acking

Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking
Bord design Carl Axel Acking

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORD, 1900-talets första hälft, mahogny, sexkantigt, design Carl Axel Acking, kallstämplad AMJ 1944(snickare A M Johansson), höjd ca 60, diameter 100 cm

Stötskada på ytan, bruksslitage

344783

2015-11-25