Mekanisk jultomte
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOMTEFIGUR, 1900-talets första hälft, mekanisk, papiermaché och gips, på senare bottenplatta, höjd 56 cm, nyckel medföljer
Uppdragbar arm måste justeras för att fungera, smärre slitage, bristning på sko, kroppen med skador-ej funktionstestad
344827
2015-11-25