Urnor och skål Rörstrand

Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand
Urnor och skål Rörstrand

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RÖRSTRAND, urnor, 1 par, SKÅL på fot, flintgods, 1900-talets första del, polykrom dekor med motiv av blommor, höjd ca 13-31 cm

Slitage, krackeleringar

344901

2015-11-25