Bokskåp nyrenässans
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets senare del, 2-delat, fanérat i valnöt och mahogny, krön med träskuren dekor motiv av frukter, snedställda hörn med träskuren dekor, 4 hyllplan, överdel med glasade skåpsdörrar, underdel med skåp, höjd ca 260 cm
Slitage, fanerskador, lösa listdelar medföljer
345020
2015-11-26