Mats Burman fotografi

Mats Burman fotografi
Mats Burman fotografi
Mats Burman fotografi
Mats Burman fotografi

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MATS BURMAN (född 1945), 200-meterslöpare från Cap Verde 1999, silvergelatin monterad på syrafri kartong, upplaga 10 +5 st AP, numrerad 6/10, signerad a tergo, 40 x 50 cm
Mats Burman har arbetat med Teddy Aarni i Eskilstuna tillsammans med Hans Gedda, samt på Atelje Uggla som barnfotograf, kopist och assistent till Rolf Winqvist och Hans Gedda. Burman har även arbetat med reklam och modefotografering. Bland annat med Sten Didrik Bellander och Tiofoto Bildbyrå.

345030

2015-11-26