Eric H Olson Optochromi
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ERIC H OLSON (1909-1996): Optochromi, signerad och daterad Olson Optochromi H-11, två glas med polariserande och dubbelbrytande filter, bottenplatta i svart plexi, höjd 32, 5 cm
PROVENIENS: Professor Ulla Ehrenswärd, Stockholm
345398
2015-12-05