Bestick i silver 136 delar

Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar
Bestick i silver 136 delar

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

BESTICK, 136 dlr, silver, "Uppsala", formgiven av Eric Löfman, 1960-tal, bestående av: 6 bordsknivar, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 18 matgafflar, 18 matknivar, 6 matskedar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 dessertskedar, 12 tårtgafflar, 12 kaffeskedar, 12 teskedar, 2 såsskedar, 2 serveringsskedar, total vikt ca 5492 g

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

bruksslitage

345451

2015-12-02