Matskedar matgafflar såsslev silver
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSKEDAR, 4 st., MATGAFFLAR, 3 st., SÅSSLEV, silver, 1800-talets andra hälft, skedar och gafflar modell Olga, såssleven i engelsk snäckmodell, total vitk ca 593 g
En sked variant av olgamodellen ochmed graverade monogram, övriga delar med stämplat grevligt alliansvapen (Posse)
345588
2015-12-06