Matskedar matgafflar såsslev silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSKEDAR, 4 st., MATGAFFLAR, 3 st., SÅSSLEV, silver, 1800-talets andra hälft, skedar och gafflar modell Olga, såssleven i engelsk snäckmodell, total vitk ca 593 g

En sked variant av olgamodellen ochmed graverade monogram, övriga delar med stämplat grevligt alliansvapen (Posse)

345588

2015-12-06