Vas Gunnar Nylund

Vas Gunnar Nylund
Vas Gunnar Nylund
Vas Gunnar Nylund
Vas Gunnar Nylund

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), vas, stengods, Rörstrand, äggskalsfärgad glasyr, urnformad, signerad GN. Rörstrand, höjd ca 28 cm
Proveniens: Lennart Hyland

Ytrepor

345635

2015-11-27