Einar Forseth 1910-tal

Einar Forseth 1910-tal
Einar Forseth 1910-tal
Einar Forseth 1910-tal
Einar Forseth 1910-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

EINAR FORSETH (1892-1982): Flicka med vit handduk, otydlig signatur, signerad på baksidan Einar Forseth (bakstyckepapper) samt texten "Jag Einar Forseth har gjort denna omkring år 1914-1917, duk uppfodrad på pannå
PROVENIENS: Konstnärens familj

Zustandsbeschreibung

345697

2015-12-06