Sked silver Sverige 1600-tal

Sked silver Sverige 1600-tal
Sked silver Sverige 1600-tal
Sked silver Sverige 1600-tal
Sked silver Sverige 1600-tal
Sked silver Sverige 1600-tal
Sked silver Sverige 1600-tal
Sked silver Sverige 1600-tal
Sked silver Sverige 1600-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

1 500 SEK

SKED, silver, Sverige 1600-talets första hälft, oläslig stämpel, runt förgyllt blad, kronknopp, längd 10 cm, vikt 27 g

Bladet med bristning, delar av kronknoppen saknas

345736

2015-12-06