Vas och bricka
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, BRICKA, bl a brons, 1800/1900-tal, Kina, vasen med dekor av krypande drake, brickan med motiv av palatsträdgård med figurer samt omgiven av drakar, vasens höjd ca 21 cm brickan ca 15x23 cm
Slitage, vasen saknar botten
345754
2015-11-28