Vas och bricka

Vas och bricka
Vas och bricka
Vas och bricka
Vas och bricka
Vas och bricka
Vas och bricka

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, BRICKA, bl a brons, 1800/1900-tal, Kina, vasen med dekor av krypande drake, brickan med motiv av palatsträdgård med figurer samt omgiven av drakar, vasens höjd ca 21 cm brickan ca 15x23 cm

Slitage, vasen saknar botten

345754

2015-11-28