Vicke Lindstrand vas
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glaserat stengods, Upsala-Ekeby, monogramsignerad V.L. samt UE, höjd ca 15 cm, SKÅL, Herman A Kähler, stengods, VAS, Österbrogadefabriken, lergods med reliefdekor, DUBBELVAS, signerad VivilB (Vivi Bülow) Denmark, lergods med reliefdekor, SKÅL på fot, Rörstrand, Bahia, porslin, höjd ca 8-13 cm
Rörstrandskål med krackelyr, Vivi Bülow med nagg på pipen, Herman Kähler med kantnagg
345766
2015-12-01