Skålar vas bl a Orrefors

Skålar vas bl a Orrefors
Skålar vas bl a Orrefors
Skålar vas bl a Orrefors
Skålar vas bl a Orrefors
Skålar vas bl a Orrefors
Skålar vas bl a Orrefors

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR, 3 st, VAS, bl a Orrefors, 1900-talets första hälft, höjd 8-23, skålarnas diameter 24-28 cm

En skål med kantnagg på foten, någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma

345912

2015-12-03