Skulptur Hjördis Tengbom

Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom
Skulptur Hjördis Tengbom

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HJÖRDIS TENGBOM (1877-1959): Skulptur, "Delila", signerad Hjördis, förgyllt silver, C.G. Hallberg, Stockholm 1911, höjd ca 16 cm, vikt ca 307 g

346112

2015-11-29