Rörstrand matservis
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, matservis, 97 dlr, porslin, 1900-talets början, dekor av blommor i rosa, bestående av: 14 mattallrikar, 16 djupa tallrikar, 35 desserttallrikar, 20 assietter, 4 äggkoppar, kanna, 3 såssnipor med fat, uppläggningsfat, 2 skålar, 2 saladjärer, 8 delar medföljer
Smärre nagg
346249
2015-11-30