Anders Zorn etsning
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), Dagmar, 1912, signerad Zorn, etsning, 24,8x17,8 cm, bladstorlek 41x31 cm, oramad
LITTERATUR: Asplund 250, Hjert & Hjert 263, ZG 250
Gulnad, smärre fläckar samt ett veck i marginal
346444
2015-12-03