Joan Miro

Joan Miro
Joan Miro

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983): ur Maravillas con Variationes Acrosticas, färglitografi, 1975, signerad och numrerad Miro 38/75, editerad av Poligrafa, Barcelona, 53x74,5 cm

LITTERATUR: Cramer 1055, Mourlot 1057

Gulnad, bladet löst i ramen

346533

2015-12-03