Tripod

Tripod
Tripod
Tripod
Tripod
Tripod
Tripod
Tripod
Tripod

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

A BRONZE TRIPOD CENSER, loop handles, Xuande mark, probably 19th century, diameter c. 11 cm (13 cm with handles)
RÖKELSEKAR, brons, Kina, troligen 1800-tal, tripod, märkt med Xuandes märke, diameter 11 cm (13 cm ink handtag)

Wear, scrathces, Slitage, repor

346717

2015-12-04