Flintlåspistoler

Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, franska 1700-talets mitt, signerade Bouquet Iaine (?), a Saugues, pipor med spår av graverad dekor, graverade och signerade lås, helstockar i valnöt med skuren dekor, stålbeslag och inläggningar av silvertråd, längd 22 cm

Trälagningar och kompletteringar

347113

2016-01-21