Mumiemask Egypten

Mumiemask Egypten
Mumiemask Egypten
Mumiemask Egypten
Mumiemask Egypten

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MUMIEMASK, Egypten 716-30 fKr, skulpterat och bemålat trä, höjd 22 cm
PROVENIENS: Inköpt av svensk reseledare verksam i Egypten under 1970-80-talet

Slitage, skador

347181

2015-12-10