Blomsterbord 1800
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BLOMSTERBORD, 1800-talets andra hälft, svartmålat, förgyllda beslag med dekor av fåglar, höjd ca 82, diameter 45, innermått 38 cm
Insats saknas, gallerkant saknas, senare bemålat, omarbetat
347330
2015-12-06