Blomsterbord 1800

Blomsterbord 1800
Blomsterbord 1800
Blomsterbord 1800
Blomsterbord 1800
Blomsterbord 1800
Blomsterbord 1800
Blomsterbord 1800
Blomsterbord 1800

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BLOMSTERBORD, 1800-talets andra hälft, svartmålat, förgyllda beslag med dekor av fåglar, höjd ca 82, diameter 45, innermått 38 cm

Insats saknas, gallerkant saknas, senare bemålat, omarbetat

347330

2015-12-06