Kandelabrar i senempirestil

Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil
Kandelabrar i senempirestil

Klubbat för:

37 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, sju ljus vardera, senempirestil omkring 1900, förgylld brons, kolonn i vit marmor, dekor av akantus, palmetter och växtormamentik på tripoid bas, höjd ca 80 cm

Förgyllning med slitage, smärre nagg på båda marmorbasen

347438

2015-12-14