Såssnipor Qianlong
2015-12-07
347450
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SÅSSNIPOR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, längd ca 19 cm, höjd ca 7-8 cm
Smärre nagg, bränningsdefekter