Handlingar undertecknade Oscar I och Oscar II

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HANDLINGAR (6). OSCAR I OCH OSCAR II.

Egenhändigt undertecknade handlingar, Oscar I, Stockholms slott daterad 1857,
Oscar II, 1873, 1879, 1886, 1890, 1894
Med sigill. Bl.a. utnämning till riddare i den norska St. Olafs Orden.

Rör friherre Gustav Otto Funck.

Vikta, några småskador

347501

2015-12-13