Skålar och fat
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSSKÅLAR, 2 st, STEKFAT, KAROTT, SKÅLAR, 5 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, stekfatets längd ca 43 cm, små skålars diameter ca 11,5 cm
Små skålar med omfattande lagningar/skador, nagg, slitage
347540
2015-12-08