Skålar och fat

Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat
Skålar och fat

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SERVERINGSSKÅLAR, 2 st, STEKFAT, KAROTT, SKÅLAR, 5 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, stekfatets längd ca 43 cm, små skålars diameter ca 11,5 cm

Små skålar med omfattande lagningar/skador, nagg, slitage

347540

2015-12-08